facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Baner_Ohrid-

Министерката Шекеринска и премиерот Заев од носачот на авиони „Хари С. Труман“: Ние сме дел од најмоќната воена и политичка сила на светот, овој носач на авиони со сите капацитети е дел од нашата одбрана

Ministrja Shekerinska dhe kryeministri Zaev nga aeroplanmbajtësja „Hari S. Truman”: Jemi pjesë e forcës më të madhe ushtarako-politike në botë, kjo aeroplanmbajtëse me të gjitha kapacitetet është pjesë e mbrojtjes tonëМинистерката Шекеринска и премиерот Заев од носачот на авиони „Хари С. Труман“: Ние сме дел од најмоќната воена и политичка сила на светот, овој носач на авиони со сите капацитети е дел од нашата одбрана

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со претседателот на Владата Зоран Заев и претседателот на Собранието Талат Џафери, началникот на Генералштабот Васко Ѓурчиновски и амбасадорката на САД Кејт Брнз, остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички сили во Неапол, која се одржа […]